Slik spilles OBOS-ligaen 2020

De 15 første rundene er satt opp med TV-kamper - se hele spilleplanen her.

Både Tromsø og Ranheim rykket ned fra Eliteserien i år. I serieåpningen av OBOS-ligaen 2020 møter de henholdsvis Sandnes Ulf og Kongsvinger. 

 

Runde 1 (04/04-05/04)  Dag/KlokkeslettKanal
HamKam-LillestrømSøndag 1500ESN
Jerv-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
Kongsvinger-RanheimSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-TromsøMandag 1900ESN
Sogndal-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-Stjørdals-BlinkSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-ÅsaneSøndag 1800ES+/Dplay
     
Runde 2 (13/04-13/04)  Dag/KlokkeslettKanal
Grorud-ØygardenMandag 1800ES+/Dplay
Lillestrøm-Sandnes UlfMandag 1800ES+/Dplay
Ranheim-KFUM OsloMandag 1800ES+/Dplay
Raufoss-StrømmenMandag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-SogndalMandag 1800ES+/Dplay
Tromsø-KongsvingerMandag 1800ES+/Dplay
Ull/Kisa-JervMandag 1800ES+/Dplay
Åsane-HamKamMandag 1500ES+/Dplay
     
Runde 3 (18/04-19/04)  Dag/KlokkeslettKanal
HamKam-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
Jerv-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-Stjørdals-BlinkSøndag 1800ES+/Dplay
Kongsvinger-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-TromsøSøndag 1500ESN
Strømmen-ÅsaneSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-LillestrømSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-RanheimMandag 1900ESN
     
Runde 4 (25/04-26/04)  Dag/KlokkeslettKanal
Grorud-Sandnes UlfSøndag 1800ES+/Dplay
HamKam-ØygardenSøndag 1800ES+/Dplay
Ranheim-TromsøSøndag 1500ESN
Raufoss-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-JervSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-SogndalSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-KFUM OsloSøndag 1800ES+/Dplay
Lillestrøm-KongsvingerMandag 1900ESN
     
Runde 5 (02/05-03/05)  Dag/KlokkeslettKanal
Ull/Kisa-RanheimLørdag 1530ESN
Jerv-ÅsaneSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-HamKamSøndag 1800ES+/Dplay
Kongsvinger-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-Stjørdals-BlinkSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-StrømmenSøndag 1800ES+/Dplay
Tromsø-LillestrømMandag 1900ESN
     
Runde 6 (09/05-10/05)  Dag/KlokkeslettKanal
Grorud-TromsøLørdag 1530ESN
HamKam-JervSøndag 1800ES+/Dplay
Raufoss-SogndalSøndag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-KongsvingerSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-KFUM OsloSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-Sandnes UlfSøndag 1800ES+/Dplay
Lillestrøm-RanheimMandag 1900ESN
     
Runde 7 (16/05-16/05)  Dag/KlokkeslettKanal
Lillestrøm-GrorudLørdag 1330ESN
Ranheim-Stjørdals-BlinkLørdag 1330ES+/Dplay
Tromsø-RaufossLørdag 1330ES+/Dplay
Jerv-KFUM OsloLørdag 1600ES+/Dplay
Kongsvinger-HamKamLørdag 1600ES+/Dplay
Sandnes Ulf-ØygardenLørdag 1600ES+/Dplay
Sogndal-ÅsaneLørdag 1600ES+/Dplay
Ull/Kisa-StrømmenLørdag 1600ES+/Dplay
     
Runde 8 (23/05-24/05)  Dag/KlokkeslettKanal
HamKam-SogndalLørdag 1530ESN
Grorud-RanheimSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-KongsvingerSøndag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-TromsøSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-Sandnes UlfSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-JervSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Raufoss-LillestrømMandag 1900ESN
     
Runde 9 (30/05-31/05)  Dag/KlokkeslettKanal
Tromsø-HamKamLørdag 1800ESN
Jerv-StrømmenSøndag 1800ES+/Dplay
Kongsvinger-ÅsaneSøndag 1800ESN
Lillestrøm-Stjørdals-BlinkSøndag 1800ES+/Dplay
Ranheim-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-KFUM OsloSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-ØygardenSøndag 1800ES+/Dplay
Ull/Kisa-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
     
Runde 10 (06/06-07/06)  Dag/KlokkeslettKanal
KFUM Oslo-Ull/KisaLørdag 1530ESN
Grorud-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
Jerv-SogndalSøndag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-KongsvingerSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-TromsøSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-RanheimSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-LillestrømSøndag 1800ES+/Dplay
HamKam-Sandnes UlfMandag 1900ESN
     
Runde 11 (14/06-14/06)  Dag/KlokkeslettKanal
Lillestrøm-StrømmenLørdag 1530ES+/Dplay
Kongsvinger-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
Ranheim-HamKamSøndag 1800ES+/Dplay
Raufoss-Stjørdals-BlinkSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-JervSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-KFUM OsloSøndag 1800ES+/Dplay
Tromsø-ÅsaneSøndag 1800ES+/Dplay
Ull/Kisa-ØygardenSøndag 1800ES+/Dplay
     
Runde 12 (21/06-21/06)  Dag/KlokkeslettKanal
HamKam-Ull/KisaSøndag 1800ES+/Dplay
Jerv-KongsvingerSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-LillestrømSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-Sandnes UlfSøndag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
Strømmen-RanheimSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-TromsøSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
     
Runde 13 (26/06-26/06)  Dag/KlokkeslettKanal
Grorud-StrømmenFredag 1900ES+/Dplay
Kongsvinger-ØygardenFredag 1900ES+/Dplay
Lillestrøm-SogndalFredag 1900ES+/Dplay
Ranheim-JervFredag 1900ES+/Dplay
Raufoss-HamKamFredag 1900ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-ÅsaneFredag 1900ES+/Dplay
Tromsø-KFUM OsloFredag 1900ES+/Dplay
Ull/Kisa-Sandnes UlfFredag 1900ES+/Dplay
     
Runde 14 (05/07-05/07)  Dag/KlokkeslettKanal
HamKam-Stjørdals-BlinkLørdag 1530ESN
Jerv-LillestrømSøndag 1800ES+/Dplay
KFUM Oslo-StrømmenSøndag 1800ES+/Dplay
Sandnes Ulf-KongsvingerSøndag 1800ES+/Dplay
Sogndal-RanheimSøndag 1800ES+/Dplay
Øygarden-RaufossSøndag 1800ES+/Dplay
Åsane-GrorudSøndag 1800ES+/Dplay
Ull/Kisa-TromsøMandag 1900ESN
     
Runde 15 (11/07-11/07)  Dag/KlokkeslettKanal
Lillestrøm-Ull/KisaLørdag 1530ESN
Grorud-KFUM OsloLørdag 1800ES+/Dplay
Kongsvinger-SogndalLørdag 1800ES+/Dplay
Ranheim-ÅsaneLørdag 1800ES+/Dplay
Raufoss-Sandnes UlfLørdag 1800ES+/Dplay
Stjørdals-Blink-ØygardenLørdag 1800ES+/Dplay
Strømmen-HamKamLørdag 1800ES+/Dplay
Tromsø-JervLørdag 1800ES+/Dplay
Annonse fra Obos-ligaen: