TV-kamper OBOS-ligaen runde 16 - 28

Norges Fotballforbund (NFF) har sammen med Norsk Toppfotball (NTF) og rettighetshaver berammet TV kamper i OBOS-ligaen høsten 2018.

- Vi er tilfreds med at vi har klart å beramme TV kamper ut sesongen, dette bør legge forholdene godt til rette for klubbenes og supporternes planlegging, sier konkurransedirektør i NFF, Nils Fisketjønn.

- Vi er fornøyde med spilleplanen. Vi fortsetter selvsagt å sende fire kamper fra Eliteserien og to fra OBOS-ligaen åpent hver runde. Noen klubber blir vist oftere i disse kampene i høst enn i vår, mens andre sendes noe hyppigere på Eurosport Pluss-kanalene og Eurosport Player enn tidligere. Totalt sett er oppsettet i tråd med «fotball til folket»-tankegangen. Vårt mål er å bygge engasjementet rundt Eliteserien og OBOS-ligaen gjennom tilgjengelighet og rimelig pris, sier sportsdirektør i Discovery og Eurosport, Eirik Koren.

Her er oppsettet for TV-kampene:

Kanalforklaringer: 

ES+ = Europsport +
ESN = Eurosport Norge

Runde 16 (21. - 22. juli)

Aalesund - Sandnes Ulf Søn 18 ESN
Åsane - Notodden Søn 18 ES+1
Kongsvinger - Florø Lør 18 ESN
Mjøndalen - Levanger Søn 18 ES+2
Sogndal - Hamkam Søn 18 ES+3
Tromsdalen - Strømmen Søn 18 ES+4
Ull-Kisa - Nest-Sotra Søn 18 ES+5
Viking - Jerv Søn 18 ES+6

Runde 17 (29. - 31. juli)

Florø - Tromsdalen Søn 18 ES+1
Hamkam - Viking Tir 19 ESN
Jerv - Sogndal Søn 18 ES+2
Levanger - Åsane Søn 18 ES+3
Nest-Sotra - Mjøndalen Søn 18 ES+4
Notodden - Aalesund Søn 18 ESN
Sandnes Ulf - Ull-Kisa Søn 18 ES+5
Strømmen - Kongsvinger Søn 18 ES+6

Runde 18 (5. - 7. august)

Aalesund - Åsane Søn 18 ES+5
Jerv - Hamkam Søn 18 ES+6
Kongsvinger - Sandnes Ulf Tir 19 ESN
Mjøndalen - Strømmen Søn 15 ESN
Sogndal - Levanger Søn 18 ES+7
Tromsdalen - Notodden Søn 18 ES+8
Ull-Kisa - Florø Søn 18 ES+9
Viking - Nest-Sotra Søn 18 ES+10

Runde 19 (12. - 14. august)

Åsane - Viking Søn 18 ES+4
Florø - Aalesund Søn 18 ES+5
Hamkam - Kongsvinger Søn 18 ES+6
Levanger - Tromsdalen Søn 18 ES+7
Nest-Sotra - Jerv Søn 18 ES+8
Notodden - Ull-Kisa Søn 15 ESN
Sandnes Ulf - Mjøndalen Søn 18 ES+9
Strømmen - Sogndal Tir 19 ESN

Runde 20 (19. - 21. august)

Jerv - Sandnes Ulf Søn 18 ES+5
Kongsvinger - Notodden Søn 18 ES+6
Mjøndalen - Åsane Tir 19 ESN
Nest-Sotra - Hamkam Søn 18 ES+7
Sogndal - Florø Søn 15 ESN
Tromsdalen - Aalesund Søn 18 ES+8
Ull-Kisa - Levanger Søn 18 ES+9
Viking - Strømmen Søn 18 ES+10

Runde 21 (25. - 28. august)

Aalesund - Nest-Sotra Søn 18 ES+4
Åsane - Tromsdalen Søn 18 ES+5
Florø - Hamkam Søn 18 ES+6
Levanger - Kongsvinger Søn 18 ES+7
Notodden - Jerv Søn 18 ES+8
Sandnes Ulf - Viking Lør 1530 ESN
Sogndal - Mjøndalen Tir 19 ESN
Strømmen - Ull-Kisa Søn 18 ES+9

Runde 22 (2. september)

Hamkam - Åsane Søn 18 ES+5
Jerv - Florø Søn 18 ES+6
Kongsvinger - Sogndal Søn 18 ES+7
Mjøndalen - Notodden Søn 18 ES+8
Nest-Sotra - Strømmen Søn 18 ES+9
Tromsdalen - Sandnes Ulf Søn 18 ES+10
Ull-Kisa - Aalesund Søn 15 ESN
Viking - Levanger Søn 18 ES+11

Runde 23 (16. - 18. september)

Aalesund - Kongsvinger Søn 18 ES+5
Åsane - Jerv Søn 18 ES+6
Florø - Sandnes Ulf Søn 18 ES+7
Levanger - Nest-Sotra Søn 18 ES+8
Notodden - Viking Tir 19 ESN
Sogndal - Ull-Kisa Søn 18 ES+9
Strømmen - Hamkam Søn 18 ES+10
Tromsdalen - Mjøndalen Søn 18 ES+11

Runde 24 (23. - 25. september)

Hamkam - Levanger Søn 18 ES+5
Jerv - Strømmen Søn 18 ES+6
Kongsvinger - Tromsdalen Søn 18 ES+7
Mjøndalen - Aalesund Tir 19 ESN
Nest-Sotra - Florø Søn 18 ES+8
Sandnes Ulf - Notodden Søn 18 ES+9
Ull-Kisa - Åsane Søn 18 ES+10
Viking - Sogndal Søn 15 ESN

Runde 25 ( 30. september - 2. oktober)

Aalesund - Jerv Søn 18 ES+5
Åsane - Sandnes Ulf Søn 18 ES+6
Florø - Viking Søn 15 ESN
Levanger - Strømmen Søn 18 ES+7
Mjøndalen - Kongsvinger Tir 19 ESN
Notodden - Hamkam Søn 18 ES+8
Sogndal - Nest-Sotra Søn 18 ES+9
Tromsdalen - Ull-Kisa Søn 18 ES+10

Runde 26 (7. oktober)

Hamkam - Aalesund Søn 15 ESN
Jerv - Levanger Søn 18 ES+5
Kongsvinger - Åsane Søn 18 ES+6
Nest-Sotra - Notodden Søn 18 ES+7
Sandnes Ulf - Sogndal Søn 18 ES+8
Strømmen - Florø Søn 18 ES+9
Ull-Kisa - Mjøndalen Søn 18 ES+10
Viking - Tromsdalen Søn 18 ES+11

Runde 27 (21. - 23. oktober)

Aalesund - Viking Tir 19 ESN
Åsane - Sogndal Søn 18 ES+5
Levanger - Florø Søn 18 ES+6
Mjøndalen - Jerv Søn 18 ES+7
Notodden - Strømmen Søn 18 ES+8
Sandnes Ulf - Nest-Sotra Søn 18 ES+9
Tromsdalen - Hamkam Søn 18 ES+10
Ull-Kisa - Kongsvinger Søn 15 ESN

Runde 28 (28. - 30. oktober)

Florø - Åsane Søn 18 ES+5
Hamkam - Mjøndalen Tir 19 ESN
Jerv - Kongsvinger Søn 18 ES+6
Levanger - Notodden Søn 18 ES+7
Nest-Sotra - Tromsdalen Søn 18 ES+8
Sogndal - Aalesund Søn 18 ES+9
Strømmen - Sandnes Ulf Søn 18 ES+10
Viking - Ull-Kisa Søn 18 ES+11

Annonse fra Obos-ligaen: